Duyurular

 Ana Sayfa / Güncel / Duyurular

"Karne Haftası" etkinliği

"Karne Haftası" etkinliği

Okulumuzda son hafta olan 10-14 Haziran tarihleri arasında Karne Haftası etkinlikleri yapılacaktır. Bu hafta öğrencilerimizin bir yıl boyunca gösterdikleri gayretin ve öğrenme yolculuklarının tatlı bir molası niteliğinde olacak. Her son, aslında yeni bir başlangıcın müjdecisi! Karne haftası, onlara öğrendiklerini pekiştirme ve yeni başlangıçlar yapma imkânı tanırken bir yılın yorgunluğunu atacakları bir şölen atmosferi sunuyor. 12 Haziran Çarşamba günü saat 17.30’da YÜCElen Gençler, 2000’ler Gala programıyla karne haftası etkinliklerimizi taçlandıracağız. Gala, tüm kademelerden öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi bir araya getirerek yıl boyunca gösterilen çabaların kutlanacağı, müzik, dans ve eğlencenin bir arada olduğu büyük bir şölen olacak. Öğrencilerimiz, geçmişten ilham alarak geleceğe yürüme şansı bulacak ve birlikte geçirdikleri güzel anları paylaşarak okul yılını unutulmaz bir şekilde tamamlayacak.

 

 

“Doğada Yaşam” etkinliği

“Doğada Yaşam” etkinliği

3-7 Haziran haftasında okulumuzda “Doğada Yaşam” etkinliği yapılacaktır. Bu hafta boyunca öğrencilerimiz doğayla iç içe bir dizi etkinlikle çevresel bilgi ve becerilerin yanında takım çalışması, problem çözme ve yaratıcılık gibi yaşam becerilerini de geliştirecekler. Bu haftanın amacı, öğrencilerimizin doğayla bağ kurmalarını sağlamak ve onlara doğanın sadece içinde yaşamak için değil, ayrıca öğrenmek ve keşfetmek için de harika bir yer olduğunu göstermek olacaktır. Bu süreçte anaokulundan liseye kadar her kademedeki öğrencilerimiz, eğitici ve eğlenceli etkinlikler aracılığıyla doğanın sırlarını keşfedecek ve doğa saygısıyla doğa koruma bilincini içselleştirecek. Bu etkinlikler onların doğa okur yazarlığı becerilerini pekiştirecek ve çevreye karşı sorumlu bireyler olarak büyümelerine destek olacaktır. 

"Meydan Okuma" etkinliği

"Meydan Okuma" etkinliği

Okulumuzda 27-31 Mayıs haftasında Meydan Okuma etkinliği yapılacaktır. Öğrencilerimizin eğitim yolculuğunda yeni bir pencere açacak bu hafta onlara akademik beceriler kazandırmakla kalmayacak; sosyal, duygusal ve yaratıcı yönlerini de geliştirecek fırsatlar sunacak. Meydan Okuma Haftası, öğrencilerimizin hayal gücünün sınırlarını zorlayacak ve onları bilgiyi farklı biçimlerde kullanmaya teşvik edecek ve her bir öğrencinin içindeki potansiyeli keşfetmesine ve ifade etmesine olanak tanırken öte yandan ekip çalışması, hızlı düşünme ve adaptasyon gibi hayati becerileri de pekiştirecek. Bu etkinlikle öğrencilerimiz, oyun ve eğlencenin eşliğinde hayat boyu kullanacakları önemli dersler alacaklar. 

“Sokak Oyunları” etkinliği

“Sokak Oyunları” etkinliği

Okulumuzda 20-24 Mayıs haftasında çocuklarımızın hem fiziksel hem de sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak olan “Sokak Oyunları” etkinlikleri düzenleyeceğiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi, hepimizin ortak arzusu. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin enerjilerini atmalarına, fiziksel becerilerini geliştirmelerine ve arkadaşlarıyla sağlıklı iletişim kurmalarına olanak tanıyacak etkinliklere anaokulundan lise düzeylerine kadar, tüm öğrencilerimiz katılacaktır.

"Gençlik ve Spor Haftası" etkinliği

"Gençlik ve Spor Haftası" etkinliği

Okulumuzda 13 – 19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik ve Spor Haftası, coşku ve anlamla dolu etkinliklerle kutlanacak. Bu hafta boyunca gerçekleştirilecek spor şenlikleri, öğrencilerimizin hem bedenen hem de zihnen sağlıklı gelişimine katkı sağlayacak. Gençlerimizin disiplin, azim ve iş birliği gibi değerleri sporun birleştirici gücü aracılığıyla keşfetmeleri, bu etkinliklerin temel amaçları arasındadır. 19 Mayıs 2024 Pazar günü, saat 09.30’da okulumuzun konferans salonunda düzenlenecek olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağımız tören ise bu anlamlı haftayı taçlandıracak. 

"Sevgili Annelerimiz" etkinliği

"Sevgili Annelerimiz" etkinliği

6-12 Mayıs tarihleri arasında okulumuzda "Sevgili Annelerimiz" etkinliği yapılacaktır. Yapılacak etkinlikte amaç, öğrencilerimizin annelerine olan sevgilerini ifade etmeleri, aile bağlarının önemini ve aile içindeki sevgi dolu ilişkilerin değerini vurgulamak olacaktır. Etkinlikle öğrencilerimiz ayrıca duygusal zekâlarını geliştirme, iletişim becerilerini artırma, yaratıcılıklarını kullanma, topluluk içinde iş birliği yapma gibi beceriler de kazanacak. 

Adres Bilgileri