Özel YÜCE İlkokulu Öğretim

 Ana Sayfa / Yüce Okulları / Özel YÜCE İlkokulu Öğretim

YÜCE’de öğretim, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre şekilleniyor!

YÜCE Okullarında uygulanan farklılaştırılmış öğretim yaklaşımıyla öğrencilerin ihtiyacına göre şekillenen süreçler, öğrencinin etkin olduğu öğretim yöntemleriyle desteklenir.

YÜCE İlkokulunda öğretim süreci standartların belirlenmesi ve ders planlarının tasarlanmasıyla başlar ve ihtiyaca göre yapılandırılır. MEB öğretim programlarında bulunan kazanımlar IB-PYP sorgulama üniteleriyle ilişkilendirilerek her iki programın öğrenme kazanımları, kavram ve becerileri yıl boyunca ele alınmaktadır.

IB-PYP sorgulama üniteleri, öğrencilerin doğal meraklarıyla başlatılıp sorgulama ile yeni anlamalar oluşturmaları ve bunları anlamlı eylemlere dönüştürmeleri döngüsüyle oluşur.

Öğrencilerin öğrenme biçimleri, hazır bulunuşlukları ve ilgileri birbirlerinden farklıdır. Bu durum öğrenciler için eğitimin farklılaştırılmasını gerektirmektedir. YÜCE İlkokulunda öğrencilerin bireysel farklılıkları dikkate alınarak öğretim içerik, ürün ve süreç boyutunda çeşitlilik göstermektedir. Bu sayede süreçlerin tek tipleştirilmesi yerine her bir öğrenciye göre farklılaşması ile öğrenciler aktif öğrenen profiline sahip olurlar.

Aynı zamanda öğretim sadece doğrudan anlatım yerine çeşitli yöntem ve tekniklerle desteklenir. Böylelikle sınıf içerisinde öğretmen ve öğrenci arasındaki etkileşim ile öğrenme kalıcı ve anlamlı hâle gelir.

Adres Bilgileri